Društvo Farjovca

Martinovanje v Krompirjevi jami z Rudijem Bučarjem

V petek, 10.11.2023, smo uspešno izvedli že drugo martinovanje v Krompirjevi jami, kjer smo gostili enega in edinega Rudija Bučarja, ki je pričaral nepozaben ambient. Dogodka se je udeležilo 150 obiskovalcev, ki so bili navdušeni nad doživetjem.

Začeli smo z degustacijo vin lokalnih vinarjev, ki smo jih letos združili kar osem. Obiskovalcem smo omogočili, da so izbrali najboljše belo in rdeče vino, kar je dodalo dodatno raznolikost dogajanju. Za ljubitelje izzivov smo pripravili tudi igro Vinski kralj, kjer so se gostje pomerili v kvizu na temo vina. Vprašanja o vinu so bila prav zares zahtevna, a so obiskovalci s svojim znanjem dokazali pravo strast do vinske kulture. Goste smo pogostili tudi s kuhanim in suhim pršutom ter malo prirejenim Martinovim krožnikom: svinjska ribica polnjena s klobaso, tenstano rdeče zelje in popečena polenta s sirovo omako. Za prste obliznit!

Koncert se je odvijal v jami, kjer smo nato tudi podelili priznanja za najboljše belo in črno vino ter krstili sodček vina, kjer je iz mošta nastalo vino. Prejemnik priznanja za najboljše belo in črno vino je Vinograndištvo Marušič iz Vojščice. Sledilo je druženje in pokušina vin do jutranjih ur.

Seznam lokalnih vinarjev:

  • Vinogradništvo in vinarstvo Trampuž, Temnica
  • Vingradništvo Marušič, Vojščica
  • Kmetija Švagelj, Korita na Krasu
  • Turistična kmetija Leban, Lipa
  • Kmetija Frančeškin, Kostanjevica na Krasu
  • Vinarstvo Radovan Kavčič, Lipa
  • Vina Pahor + Uroš, Novelo
  • Županova kmetija, Temnica

V ŠKT društvu Farjovca, si želimo, da bi ta dogodek postal tradicionalen. Cilj je, da ohranimo to navado, ki jo prenašamo iz roda v rod, sodelovanje lokalnih vinarjev, prikaz raznolike ponudbe kvalitetnih vin iz okoliša in ustvariti butičen dogodek v prekrasnem ambientu.

Najlepša hvala vsem za obisk in podporo. Se vidimo na Guštorji 2024!

foto: Luka Lenart

Deli novico:

Facebook
Email
WhatsApp