Društvo Farjovca

Vaški praznik Sv. Vida na Vojščici

Sveti Vid, ki goduje 15.6. in je zavetnik vasi Vojščica, je bil razlog, da se je v soboto 15.6. pri nas, na Vojščici odvijal sedaj že tradicionalni vaški praznik. Druženje, ki ga je organizirala KS Vojščica v sodelovanju z ŠKTD Farjovca, se je odvijalo v naši legendarni dolini Kal.

Obiskovalci so se najprej lahko pomerili v nič kaj zahtevnih a smeha polnih družabnih igrah štiričlanskih ekip. Čisto vsak obiskovalec pa je imel možnost nakupa katrel, s katerimi je svojo srečo preizkusili v tomboli. Trije dobitniki, ki so jim bile številke najbolj naklonjene, so prišli do res lepih in mikavnih nagrad (5L vina, kolo sira in cel pršut). Na svoj račun pa so prišli tudi najmlajši, saj so ves čas zanje na prizorišču potekale ustvarjalne delavnice.

Samo dogajanje je povezoval predsednik društva in lokalni DJ Pato (vse v eni osebi). Večer pa so nam popestrili člani glasbena skupina Lenarti, ki so nas s svojo glasbo popeljali dolgo v noč.

Deli novico:

Facebook
Email
WhatsApp