Društvo Farjovca

Vseslovensko petje s srci tudi na Tab’ri!

Kdor poje, zlo ne misli!

V sklopu projekta Vseslovenskega petja s srci, ki se ga praznuje okrog 23. aprila, smo se dobili na Tab’ri  na Vojščici in zapeli! Projekt, ki spodbuja povezovanje, krepitev kulturne dediščine in prenašanje vrednot na mlajše rodove, se je začel leta 2018, ko so se 4. junija, vsa naslednja leta pa 23. aprila, zbrale vse generacije po celotni državi in prepevale slovenske pesmi. Vanj so vključeni vrtci, osnovne šole, srednje šole, bolnišnice, kulturna društva, posamezniki, skupine ljudi, domovi za starejše in tudi nekaj društev po svetu!

Na Tab’ri se nas je zbralo kar petintrideset! S pogledom na morje, smo na to sončno nedeljo zapeli Zdravljico, ljudsko Lipa zelenela je, Naj ljubezen združi vse ljudi in nadaljevali ob spremstvu harmonike repertoar po navdihu in želji pevcev.

Naslednje leto upamo, da se nas bo zbralo še več in da bo pesem slovenstva odmevala povsod!

Deli novico:

Facebook
Email
WhatsApp