Društvo Farjovca

Tradicionalni žajbljev pohod 2024

Začetek pomladi na Vojščici smo tudi letos obeležili s tradicionalnim Žajbljevim pohodom. Na nedeljo, 24. marca, ko je po Sloveniji še snežilo, smo se zbrali pred staro šolo na Vojščici, spili kafe in se skupaj podali po Krasu! Letošnja trasa pohoda je peljala bolj po zavetrju kraške burje, kjer smo se spustili iz Vojščice v smeri Val, potem se vzpeli na Brestovski klanc, kjer smo se sprehodili po dišečih nasadih divjega žajblja in uživali v spomladanskem soncu. Letos smo si ogledali kar dve kaverni iz prve svetovne vojne in nov kal za napajanje divljadi pod Govcem. Na skoraj 9 kilometrski pohod se je letos podalo kar 220 pohodnikov, pa tudi štirinožnih prijateljev ni manjkalo! Radi bi se vam zahvalili za tako množičen obisk in da ste lahko z nami preživeli ta prelep spomladanski dan. Spodaj si lahko ogledate krajši posnetek kako smo se imeli na pohodu in probrskate po galeriji slik. Se vidimo naslednje leto!

Deli novico:

Facebook
Email
WhatsApp